Letërsi Kombëtare: KOSOVA QËNDRON

Kosova_republike_1981

                                                                              

                                                              Nuk plagoset Kosova,
                                                              As vritet.

                                                              Ajo nuk mposhtet,
                                                              Nuk digjet.

                                                              Nuk lëngon Kosova,
                                                              Ka zot.

                                                              I del zot shqiptari
                                                              Si dje, dhe sot.

                                                              S’e trembin rrebeshet,
                                                               Tërmetet.

                                                               Ajo është mbretëreshë,
                                                               Jeton si do vetë.

prof_Zymer Mehani

Poezi: Zymer Mehani

Shperndaje ne
Updated: 17 Shtator, 2016 — 05:33

The Author

Prof. Zymer Mehani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.