Letërsi Kombëtare: NË PREKAZ DUARTROKAS

ademi

Këtë Prekazin legjendar
Ç’e ruan një lapidar
Bacë Ademi n’monument
N’zemrat tona hyri e mbet
Hyri n’timen poezi
I përulem me lot n’sy
Me të hasmin ç’e zu belaja
Nëpër t’luftërave tymnaja
Meteori bie vetë
Meteor ish me t’ vërtetë
Dhe vullkan që fort shpërthen
Yll i qiellit që shkëlqen

prof_Zymer Mehani

Poezi: Zymer Mehani

Shperndaje ne
Updated: 22 Shtator, 2016 — 06:20

The Author

Prof. Zymer Mehani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.