Letërsi Kombëtare: SHQIPONJA

shqipja_ballsamosurE braktise qiellin
Dhe male e shkrepa
E brigje e kodra
Erdhe n’gjakun tonë
Në një fushë të kuqe
Dy krerë i zgjerove
Aty rri gjithmonë
Shqiptarët ndër breza
N’dekada e shekuj
Me gjak ta ujitën
Shqipe atë fushë t’ kuqe
Lart në qiell valo
Në tonin atdhe
Sot edhe përherë
Je e shenjtë për ne
Shqipe në Flamur
E fortë- shkëmb e gur

prof_Zymer Mehani

Poezi: Zymer Mehani

Shperndaje ne

The Author

Prof. Zymer Mehani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.