Histori Kombëtare: Shqiptar urime festat e nëntorit!

flamuri_28_29_2016_01

 nderuar  bashkëkombas  shqiptar, ju urojmë  kudo  që ndodheni  festat  kombëtare  të 28 dhe 29 Nëntorit, këto  si  ditë   shenjta   popullit  tonë.

Urime dhe gëzuar!

Bashkimi i Shqipërisë

 

 

 

 

Shperndaje ne
Updated: 26 Nëntor, 2016 — 11:13

The Author

Admin

2 Comments

Add a Comment
 1. Selman Dervishi-Mani,USA.

  HEJ,URIME FESTA E NËNTORIT;FESTA E MENTORIT;FESTA PAVARËSISË;
  MORE,ORE;FESTA E MBARË SHQIPTARISË;TË POPULL KOMBIT,OR,ROPULL
  GLOBIT,NDËR MË I LASHTI,MË STËRLASHTI,MË I PARI,MË I MBARI,OR
  MË KRYLEGJËNDARI,MË HY-EGJËNDARI;QË,GJASHTË OR NË SHTATË,OH,O
  SHEKULLORË;RRASHTË,ASHTË HERKULLORE,SHËMBULLORE,TEK FILLOI ME
  KRYLEGJENDA,ORE,HY-REGJENDA;QE BUROJË,KUROJË,MBUROJË;POSI NGA
  DHEU,ORE,MORE,SHTEK GJEGJI SIKUR SOT;HEJ,I MADHI ZOT;NGA DHEU,
  MADHËSHTORI,ARBËRORI,GJERGJI-KASTRIOT-SKENDËRBEU,NGA QIELLI DERI N’TOKË;NA DIELLI,OJ NËNË LOKË;DUKE RINGRITUR,ORE,RILINDUR
  EDHE PAS SHEKUJ OR TEMPUJ;DASHKA-BASHKA,KRY UÇK.O,HY-EGJENDARE
  OUUU,ME VETË HY-EGJENDARIN ORE,ADEM KRYLEGJNDARIN;QE TË KTHEJË
  SHPËRTHEJË;NA RIGUFI,AH,TRIUMFI;NË MOMENTËT MË DEMOKRATIKE,ORE
  TERË KONTINENTËT MË MEMO-ANTIKE;DUKE RISJELLË,RIKËSHTJELLË,TEK
  MBARË RIBASHKIMIN,RITRASHËGIMIN O,MBARË KOMBËTARISË,OREE,MORE,
  TEK MBARË SHQIPTARISË;VËLLAZËRO-RIHIRO-FARE SHKRIPKA VËRRIA;O,
  PELLAZGO-ILIRO-MBARË SHQIPTARIA!!.TË FALA NJË REFUGJAT LUFTË
  NGA KOSOVA NË USA.VETËM NJËRI NGA DHJETA MILIONË,GADI E TERË
  SHQIPTARIA-SHKRIPKA VËRRIA;KËSO,PËSO,BANDA,TRANDA,NA PËRZUNË,
  NËN DHUNË O,FURTUNË;PA KTHIM,PËR AMSHIM;POR,ARRITËM,NA PRITËM;
  MOMENTËT DEMOKRATIKE,TERË KONTINENTËT MEMO-ANTIKE;DHE,DIASPORA
  PRIA DORA;QE T’RIKTHEHËMI,RISHPREHËMI;PËR RINGRITJE,RILINDJE,O
  MBARË KOMBËTARE,OUUU,MBARË SHQIPTARE!!.

 2. Të gjithë shqiptarëve kudo që janë
  Ju uroj
  GËZUAR FESTAT E NËNTORIT!

  PËRVJETORIN E PAVARËSISË SË SHQIPËRISË!
  PËRVJETORIN E NGADHËNJIMIT NDAJ NAZI-FASHIZMIT!
  PËRVJETORIN E DALJES PUBLIKE TË FAMËMADHËS: USHTRIA ÇLIRIMTARE E KOSOVËS!
  TË SHPRESOJMË, SE KËTA PËRVJETORË TË LAVDISË TONË KOMBËTARE, DO TË NA SHËRBEJNË SI KUSHTRIM PËR PËRBASHKIMIN E SINQERTË, TË TËRË POTENCIALIT TONË MENDOR DHE VEPRUES, PËRRETH FLAMURIT TONË KOMBËTAR. PËR TË PUNUAR ME VENDOSMËRI PËR PËRMBUSHJEN E PLOTË TË POROSIVE TË NËNTOREVE TË KRENARISË- RIBASHKIMIN E TRUALLIT TONË ATËMEMËDHETAR. ËSHTË KJO DETYRË. QË DEL NGA AMANETI I DËSHMORËVE TË KOMBIT!
  GËZUAR!
  Sejdi Veseli
  27 Nëntor 2016
  Prishtinë, Shqipëri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.