Motiv: Mesazhi i vitit 2017

Pellazgë – Ylliro – Shqiptarë
Urime  dhe  gëzuar
V i t i   2 0 1 7
Me mesazhin:
 
“Në  një  çast  të  caktuar  Historik, shqiptarët   duhet   të   jenë   gati  për  t´i  rimarrë  toka  e  tyre. Ai  çast  mund  të  jetë   sot,  nesër, ose  në  një  të  ardhme  të  afërt!”
 
Rrustem Geci – Dortmund, 2016
Mesazhit i bashkangjitet edhe stafi moderues i “Bashkimi i Shqipërisë”
 Gëzuar,  gëzuar  dhe  urime  viti i ri 2017!
 
Shperndaje ne

The Author

Admin

1 Comment

Add a Comment
 1. Selman Dervishi-Mani,USA.

  MESAZH I VITIT 2017;DEMARRSH I RITIT DYMIESHTATËMBDHJET;HEEEJ,
  JU TË GJALLË,ORE JU,TË PËRJETËSHEM;O JU,QE NA KENI KALLË,MORE JU,TË PËRPJEKSHËM;A PO NA DËGJONI THIRRJEN,A PO NA PËRGJONI,OR
  NXIRRJEN;POSI VULLKANI,KULLGJANI,NGA SHTRESA,SHPRESA,VARRET OR
  ZJARRET,PËLLEMBË PËR PËLLEMBË,KËMBË PËR KËMBË TROJE-HOJE TONA,
  ZONA;BLUAR,VLUAR,NGA VARRET,ZJARRET MAFIVE,MASIVE,MARRËZIVE,QE
  FILLIMI MILENIUMI SHEKULLIT XXI.TRILLIMI SKILE LLUME TEMPULLI
  NJZETENJË;DHE,GARA HISORIE,PARAHISTORIE;A NE,QE ISHIM,JEMI DHE
  DUHEJ TË JEMI;ZOT PREJ ZOTIT,TEK GADISHULLI,AH,ISHULI SHPRESËS
  BESËS PRI-MIRI-ILIRI;VËLLAZËRO-RIHIRO-SHKRIPKA VËRRIA;PELLAZGO
  ILIRO-MBARË SHQIPTARIA;QE PËR KËTE VIT TË RI,DUKE PERTËRI,OR,O
  DUKE RINGRITUR,DUKE RILINDUR;NDËRGJEGJËN,ORE,PËRGJEGJËN OH,PËR
  UNIONIN-UNIN TONIN;PËR RIBASHKIMI,RITRASHËGIMIN T’SHTATË COPAT
  TEK ZHGATË GROPAT;QE TË RIBASHKOHËMI,RITRASHËGOHËMI,NGA JASHTA
  MË STËRLLASHTA,SI DHE NGA MBRËNDA,O,MË RENDA;QE TA KTHEJMË ORE
  TA NGREJMË,DOREN ORE OREN E FAMES-NAMES,TEK HY-REGJENDËS MORE KRYËLEGJNDËS,SHEKULLORE,SHËMBULLORE;TI RIPRINDI,QE RILINDI ORE
  GJUHA SHQIPE;NËNA GJUHËVE MBARË BOTËRORE;DHE KOMBI SI BABA ORE
  SI SHKABA,MBARË BOTËRORE MË NJERËZORE;KËSHTU UROJ TI PLOTSOJMË
  TË I KURORËZOJMË,KERKESAT,TERË SHPRESAT,ZERË BESË-BESAT;AH ORE
  MBARË KOMBËTARE,O,MBARË SHQIPTARE;URIME,URIME,VIT I RI 2017.SI
  VITI PËR NGRITJE-RRITJE PIEDESTALI O,IDEALI,MË I LARTË,AH,MË I
  ARTI;PËR RIBASHKIMIN,RITRASHGIMIT,MBARË KOMBËTARE SHQIPTARE!!.
  AUTORI SELMAN DERVISHI-MANI,USA.POMPTON LAKES,NEW JERCEY,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.