Pamje te rralla te Prishtines dhe Gjakoves ne vitin 1912

Golgota_shqiptare

Të burgosurit shqiptar të cilët dërgohën drejt Beogradit. Pamje e Prishtinës së pushtuar nga Serbia. Pamje të Urës së Vjetër prej gurit në Gjakovë. Janë këto filmime të rralla të Kosovës, e cila u pushtua në vitin 1912 nga Serbia.

Publikuar nga  Flamur Maxharri  

Shperndaje ne
Updated: 29 Janar, 2015 — 21:29

The Author

Flamur Maxharri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.