SATELITËT E KOMANDUAR

ÇETËS SË HYZMEQARËVE TË ShITUR
(satelitëve të komanduar)

Sa vjen e po shtohen individët të cilët janë shitur hyzmeqarë te padronët e tyre, disa nga interesi material meskin, disa nga karrierizmi fatkeq e i njollosur dhe disa të tjerë mbase edhe nga intuita e nuhatjes së gjenit gjakprishur, të një mbarsjeje nga një soj tjetërfare.

Këta individë tashmë të koordinuar mes vete sa vijnë e po u shtohen çetave të jeniçerëve servilë me tru të mbarsur, e oreks hijenash, të cilat çeta synojnë shkatërrimin e Kodit Arbëror në vijimësi!
Andaj për tu mbrojtur nga këto lava hienash gjykoj që duhet të krijohet nëntoka shaiptare me ndjesi atdhetare e moral fisnik.

E fortë, efektive dhe me përkrahje të gjerë, e cila gjen e ka shaiptarizmin kurse kod-un e ka Atdheun. Ky embrion i idealit kombëtar duhet ta mbrojë Trungun e Lisit Shqiptar nga murrtajat e kohës që po e jetojmë me vështirësi dhe kohës që do të vijë në të ardhmen.

Edhe atë, nga krymbat termite(të brendshëm e të jashtëm) që e dëmtojnë në mënyrë aktive dhe pasive kauzën tonë apo edhe nga kopështarët e vendit ose të huaj që duan ta shartojnë Pemën Tonë me speciet e tyre paskarpatiane e mulate që për bazë kanë doktrinën amallgamë “ruso-mongole”, me pjellat e saj aziatik-ballkanike: pansllave, pangreke dhe panosmao-arabe.

Pra kjo forcë reale dhe legale e shqiptarisë duhet me vendimmarrje të prerë e procedurë të shkurtër t’i pastrojë, viruset dhe parazitët, nga trupi në lëngim i shqiptarisë, me metodën e njokur kirurgjike të “kiretazhës” këta dëmtuesit e kodit arbëror!

Nuk ka vend as për eufori, as për vetëkënaqësi por as për heqje dorë nga rruga e pastrimit të kombit nga infektimet dhe infektuesit e ndryshem banalë, vetem pse ata ogurzi qenkan “penduar” duke kerkuar falje pulike, edhe pse tashmë i kanë shkaktuar dëm të madh çështjes sonë kombëtare?!

Një herë të paguar mirë e përbaltin kombin tonë dhe pastaj si finok mundohen ta lajnë me “shurrë” njollosjen kundërmuese atëherë kur përballen me reagimet që vijnë nga individë të cilët në unin e tyre kanë dhimbje për kauzen!?

Kjo ndodh kështu sepse organet shtetërore nuk po merren me këso gjërash,,janë bërë miopë si dhe mediumet nuk janë më patriotë por janë bërë tregtarë të hapësires mediatike dhe ua hapin dyert e mediave gjithsecilit, te mirit e të keqit, të dobishmit e të damshmit?

Shikojnë vetëm ta mbushin xhepin!

Çfarë absurditet, ku e ka kufirin kjo mizantropi, kjo fobi e paparë dhe padëgjuar?!

Çdokush që e dëmton peshtjen e kombit tonp duhet te ndëshkohet rëndë, pa pardon, qoftë i jonë apo i huaj, qoftë pushtetar apo jopushtetar, qoftë intelektual apo jointelektual.

Kauza Shqiptare(me kulturë, histori, gjuhë e simbole autoktone të lashta sa vetë njerëzimi) nuk lejon dhe as që duron dikend që ta cënojë e dëmtojë në asnje menyrë, në asnjë formë sepse ajo për ne është Një, e vetme!

Ajo për ne është e Hyjnore! Është e Shenjtë!

© Kasam ShAQIRVELA

Shperndaje ne
Updated: 23 Korrik, 2018 — 13:41

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.