Ligjin dhe Historinë në Himarë dhe Prizren e bëjmë ne shqiptarët….

Ligjin dhe Historinë në Himarë dhe Prizrenë,
kanë bërë dhe do ta bëjnë gjithmonë Shqiptarët, askush tjetër.
Të kota janë përpjekjet tuaja për të sh’përçëndruar vëmendjën nga Çamëria.
Pak fjelë për Himariotët e “greqizuar”…Prizrenasit e”turqizuar”!
Kot fshiheni”gjëja të fortit”Agimit të art-Grek- dhe Tika Turke-!
Pretendoni se jeni të pa prekshëm!!!
Ndoshta! Por jo gjatë.
Ne dhe gjithë të tjerët, e dim…mbrapa juve çëndrojn kriminel Antishqiptar.
Ju e keni marrë me shumë lehtësi këtë detyrë të turpshme mbi supet tuaja!
Jeni vënë në shërbim të tyre,pa i vënë gishtin kokës!
Himara,Prizreni,Kruja,Lezha kanë një histori shumë të veçant.
Ashtu si gjithë trevat tjera shqipfolëse.
Në ato treva është derdhur gjak i Arbërit, gjaku i të parëve tanë.
Kan qenë dhe janë përjetsishtë Shqipetare.
Ky është mesazhi im për gjakprishurit.

Islam Idrizi.

Shperndaje ne
Updated: 27 Korrik, 2018 — 15:40

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.