Islam Idrizi: Adem Demaqi -Qe e nesermja te jete…ashtu si ne duam,ne duhet te punojme,sot,tani.

Adem Demaçi.
Qe e nesermja te jete…ashtu si ne duam,ne duhet te punojme,sot,tani.

Me kete fjali,na keshillonte Bac Adem Demaçi sa ishim bashke ne Këshillin për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut – KMDLNJ-Prishtine, ne fillim te viteve 90-ta!
Per mua, ishte kuptimplote. Prandaj permes kesaj fjalie qe une e kam te ngulitur ne memorjen time! Dua te ju shprehi ngushellime te gjithe juve te nderuar bashkekombas!
Yjet lindin-krijohen dhe shuhen nje dite!
Por JETA,VEPRA E BAC ADEMIT, DASHURIA E TIJ PER ATDHEUN DHE FLAMURIN E TIJ… E BEJNE TE JETE I PERJETSHEM.
NJE YLLE PERPLOT DRITE DHE SHPRESE,NJE YLLE QE NUK SHUHET KURRE eshte Adem Demaçi.
I QOFTE I LEHTE DHEU.
U PREFTE NE PAQE.

Shperndaje ne
Updated: 27 Korrik, 2018 — 15:38

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.