Islam Idrizi: Respekt dhe qofte i perjetshem kujtimi per deshmorin e kombit Bekim Berisha!

Familjare,bashkeluftetare te trimit Bekim Berisha…!
Une nepermes kesaj foto (besoj se keshtu do jem me afer ju) te KRYETRIMIT GJERGJ KASTRIOTI, te cilin e kemi kudo dhe gjithmone ne ball, ne beteja e ne Liri,me flamurin e tij qe diten te nderojne e ta mbajn larte e me lart trimat e atdheut, prandaj edhe dua te ndaj me ju…ne shenje mirenjoheje!
Duke dashur te shprehi gjithe respektin ndaj jush!
Paqim dhe rritshim trima gjithmone, si Bekim Berisha!
Nder gjithmone ne jete, per deshmoret e rene, per LIRINE e ATDHEUT.

Bekim Berisha lindi më 15 qershor të vitit 1966 dhe vdiq më 10 gusht të vitit 1998, ishte njëri ndër luftëtarët më të dashur jo vetëm në Rrafshin e Dukagjinit, por në mbarë opinionin liridashës të trevave shqipfolese.
Vinte nga nga nje familje shumë bujare dhe liridashëse. Gjyshi parkatsisht te paret e dëshmorit, kishte luftuar kundër pushtuesve Turko-serbë vite me radhë….!

Shperndaje ne
Updated: 12 Gusht, 2018 — 04:51

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.