GEZUAR FESTAT E NENTORIT GJAKU I ARBERIT!

Kruje 28.11.1443.
Ati yne-Gjergj Kastrioti-drejtuar ushtareve,popullit Arber,pas ngritjes se flamurit,ne qytetin e Krujes,pas clirimin e tij nga pushtuesit osman.
Shteti Arber,populli dhe kufijt e tij,jane nje,te paprekshem.
Eshte gjaku yne,trupat tane qe do te dalin ne mbrojtje.
Nje pershendetje nga ZEMRA gjithe juve bashkatdhetar.
Gjakun e pastert ARBENOR kudo ndodhen.
Ne kete rast do ti veqoja ARBERESHET (Arvanitasit) ne Gerqi,duke uruar, njelloj si gjithe juve,GEZUAR FESTAT E NENTORIT.
Shendet dhe mbaresi ne familjet tuaja dhe me suksese pa fund.
GEZUAR

Shperndaje ne
Updated: 1 Nëntor, 2018 — 09:10

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.