Ky vend ka zot,Gjergjin,flamurin e tij.

Në më do për mik…urdhëro,do kemi miqësi.
Por,jo atëher,kur ti prek nderin,kulturën,gjuhën,historinë,tokat e të parëve të mi.
Unë të hapa krahët,të shtërngova dorën,për mik,sepse duam miqësi.
Ti,me dinakri dhe prapa krahëve të mi,bënë llogari,me armiqët e mi,
këtë s’të lejon shqiptari,more faqe zi. Kështu do tu themi të gjithve.
Ky vend ka zot,Gjergjin,flamurin e tij.
Kështu u them armiqëve dhe klyshve të tij.

Shperndaje ne
Updated: 24 Nëntor, 2018 — 23:19

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.