Perse denohen Luftëtarët e LIRISE nga ish- Titistët (veglat e tyre)?

Përse
„Amnistohen nga të burgosurit politik“!?
Titistët e ish Jugosllavisë fashiste!
Titistët (veglat e tyre) dëshmojnë kundër UÇK-së,komandantëve,luftëtarëve të lirisë!

Pyetja automakishtë,shtrohet!
Ku janë të burgosurit politik!?
Në cilin krah jan të rreshtuar ata sot!?

-A nuk jan këta djem dhe vajza që nuk ndaluan aktivitetin patriotik,të filluar nga ju!
-Si mundët të amnistohen të përbetuarit e “bashkim vllazërimit”?

-Ata edhe sot dëshmojnë se ishin dhe mbeten akoma ANTIKOMBETARE,të -pakorigjueshum-
besnik të PKJ-së.

-Ata sot, përpara jush shtirën si të “pafajshëm”,kurse prapa shpine përdorin të gjitha mekanizmat
për të deformuar të vërtetën,duke krijuar pafundësishtë paçartësira deri në destabilizim të
vendit,duke hedhur gjithçka në favor të tyre,jo pak herë “vet’shpallën si të viktimizuar”dhe çudia
është se ju u besoni!!!

-Si mund të amnistohën gjakprishurit!?

– Ata i ke sot kudo, në Institucione,në shoqata të ndryshme,në komunitetin fetar dhe fshihen pas të gjitha këtyre,përdorin njerëz të paditur,apo
njerëz lakmiçarë dhe dredhin e ç’dredhin si din-dojnë vet!-Falë “humanizmit” tuaj të pa kuptueshëm.
-Të paktën,nga ju pritet një -PARALAJMERIM- falëm por nuk harrojmë.
-Një PROTESTE e organizuar (jo si individ), nga të gjithë ju,të përndjekur politik,gjatë regjimit
fashist Jugosllav.

-Heshtja e juaj…është një motivim për titistët e përbetuar.

-Gjatë kohës sa ju ishit në burg,sigurishtë padrejtësishtë,një shokë i yni që na udhëhiqte në
Prishtinë,gjithmonë e përsëriste!”Ne duhet vazhduar rrugën e lenë përgjysmë nga shokët
tanë,dhe një ditë kur ata të jen në mesin tonë,ne do tu themi,ne jemi këtu,bëmë atë që ditum dhe
mundëm,tani…na udhëhiqni”!

-Sot para syve tanë, krijohen lloj lloj trupa gjykues,vëndor e ndërkomtarë, për të ardhur tek „formula“ e dëshiruar nga titistët,njëllosjën e gjithë asaj që u fitua dhe krijua me gjakë!

-Nuk dua të jem kritik ndaj jush,larg qoftë,por,a duhet të reagojmë…po.

-Luftëtarët e LIRISE përndiqën vazhdimishtë,si ju dikur,provojnë dhe ri’provojnë me argumente pa asnjë bazë.

-Kurse ju,keni gjithë ato fakte të ARGUMENTUARA kundër këtyre,dëshmitarëve servil! I fusni në arkiva për ti kapur
pluhuri,dhe nëse vazhdon kështu…nuk do të kenë më vlerë!
Dhe një ditë,mjerishtë,ata do shprehën edhe më çartë, dhe mos u çuditni-do tu thonë, burgu për ju, ishte i merituar!

-Unë nuk jam më patriot se ju,juve e dëshmuat këtë,me vite çëndruat nëpër burgjet jugosllave,por nuk është ky thelbi I asaj çfarë
Unë-ne duam sot.

-Të sulmohet,apo të kundërshtohet një titist,zgjohën të gjithë në këmbë,edhe sërbët,bashkë me europjanët,e mos të flasë për servilët,klyshtë e tyre,kurse djemtë dhe vajzat tona,luftëtarë të lirisë,ndiqën nga të gjitha anët,ndalohën,keqtrajtohën,burgosën edhe denohën,shkon kjo edhe më tej,eliminohën! Kurse ne,edhe pse kemi të drejtë të reagojmë,çoftë edhe me forcë,sepse kemi arsyeje,ne bëjmë të kundërtën, heshtim!

–A ishin këta që sot para syve tanë „gjykohën“ nga kushdo, bashkëluftëtarë të Adem Jasharit,familjës së tij,Zahir Pajazitit,Fehmi e Xheva Lladrovcit e shumë e shumë dëshmorëve të tjerë që ne mburremi që i kishim!

-E pra nëse këta që patën fatin të mbjetojnin luftës,ishin shokë dhe bashkëluftëtarë të tyre.
Nëse ne nuk bëhemi të gjallë,për tu dalur krahë…atëherë na hiqet e drejta edhe ti kujtojmë dhe nderojmë shokët e tyre të rënë në vijën e luftës për LIRI.

Pal
Islam Idrizi 15.01.2019

Shperndaje ne
Updated: 19 Janar, 2019 — 10:40

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.