Zahir Pajaziti: Sa herë më bie rruga për në Shqipëri…kujtoj të kaluarën, këngët, t’bëmat e trimave, gjurmet e tyre do i ndjeki…

Zahir Pajaziti
“Sa herë më bie rruga për në Shqipëri (vitet 90-ta) dhe jo vetëm,mbaj sytë mbyllur,

nuk dua të shohë të tanishmën, kujtoj të kaluarën, këngët,t’bëmat e trimave,gjurmet e tyre do i ndjeki”.
Kështu thoshte Zahir trimi.
Flini të qetë dëshmorë të atdheut,ata që ju ngritën priten,të vrarë dhe të hubmur janë.

Shperndaje ne
Updated: 4 Shkurt, 2019 — 14:48

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.