ShËMTITË TONA

IMAZhE TË TRIShTA

Nuk mund të ketë gjë më të shëmtuar sesa kur të del para syve imazhi i trishtë i tjetërsimit të shpirtit e qenies njerëzore të disa bashkëkombasëve mjeranë që, simbolet e veta hyjnore i përziejnë apo kombinojnë me shenja të huaja të cilat ta kujtojnë kohën e rrobërimit tënd gjatë pushtimit të vatanit tënd që thirret At-Dhe! T’i sjellin ndërmend veprimet e akteve mizore, që gjatë rrobërisë iu bënë popullit tënd, dhe gjatë kohës së zaptimit u kryen mbi ne pa pikë mëshire, pikërisht, nga poseduesit e atyre shenjave e simboleve, pra pushtuese të tokave të Arbrit, që sot, ca trularë e mendjefryrë i adhurojnë e i promovojnë me të madhe..?!

© Kasam ShAQIRVELA

Shperndaje ne
Updated: 1 Prill, 2019 — 11:23

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.