Protesto: Armiqt, gjakprishurit dhe servilet jasht trojeve shqiptare!

-Nuk është ikje,por, spastrim.
Për ti q’bërë tokat Shqiptare.
Pastaj, zëvendësimi me turk e sllav (osman-shka)!

Kundër këtij shkatërrimi, unë protestoj.

Armiqt,gjakprishurit lihen të qetë,të lirshëm për të vepruar,me tezat tyre antikombëtare Shqipëtare!!!
Kurse ti,ti sot kundër njërës,dhe nesër,po ti, kundër palës tjetër!!!
-Ndërkohë që “protestohet”(pregaditeni)
Ziheni me njëri tjetrin…!
Armiqët dhe servilët e tyre,gjakprishurit,krejt qetësishtë,
vendosin mina të kurdisura…!
-Para syve të gjithë neve!
Propaganda e armiqëve,se:Shqiptari nuk bënë dotë shtet!
Eshtë e përhapur gjithandej!
Reagimi -0-!
As nga ana e “protestuesëve”, e aq më pak!
Nga dy shtetet,kukull!
-Dhe nëse duhet protestuar…bëje,- protesto- dhe lufto për
-DINJITETIN- tënd,i cili po nëpërkëmbet çdo ditë e më shumë.
lufto kundër dukurive primitive që po derdhen në ty,nga katër anët.
-Në të kundërten!
Protestat do të jenë gjithmonë,pa asnjë efekt.
Protesto – (FOTO) -dhe detyro shtetin,njerëzit në krye të tij,
për të mbrojtur e kultivuar vlerat,historinë dhe kulturën tonë kombëtare Shqipëtare.

Edhe une besoj.
Nuk jam kunder atyre qe me vetedije,besojne diku.
Besimi eshte krejtesishte vetem i imi.personal.

Pal
Islam Idrizi 09.04.2019

Shperndaje ne
Updated: 10 Prill, 2019 — 14:43

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.