Dasma e madhe…

Dasma e madhe…
Dritë,gaz e shpresë,kudo Arbënorët sepse kishin DASEM.
Po martohej Gjergji me Doniken.
Filloi me 21-martuan me 23
Kurorëzohen me 26.04.1451.
Arbereshet,Arvanitasit te gjithe Shqipetaret kudo ndodhen, nje pershendetje nga une.
Uroj shendet dhe suksese ne kete pervjetor,ne prillin qe bashke me festat tona, sjell edhe lule,gjelberim,gjalleri kudo, mbi mbare Globin.
Gezuar edhe “Vallen e Fitores” ne veqannti i pershendes
-Folene kombetare Shqipetare-
Si dhe gjithe Arbereshet qe festojne,jo vetem ata qe shkuan ne Shiperi, por pa dallim, te gjithe.
Gezim,shpres,drite.mbarsi,shendet per gjithe Shqipetaret.
GEZUAR

Shperndaje ne
Updated: 12 Maj, 2019 — 18:23

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.