Foleja Kombëtare Shqiptare

Gjergj trimi, e di,ata që shoqërohen,lidhen me mua si vëllau me vëlla…!
Do të ken”punë”me armiqët dhe këlyshtë e tyre,që unë i quaj gjakprishur.
Ta them nga zemra,ç’fardo që të jetë,çoftë edhe me shumën që të kan vënë si denim prej 1300 eu (kushte per te liruar) vetem sepse ti shpalose flamurin kombetare…këtu më ke.
Ne te mire edhe ne te te keq.
Jemi vëllezër të një gjaku,na lidhe shpata,nderi dhe gjaku i Gjergj Kastriotit.
Faleminderit-“Foleja Kombëtare Shqiptare”,
Arbërshve dhe gjithë atyre që ishin në krah të trimit Gjergj Prenkoçaj,FALEMINDERIT.
Në gëzime e festa u takofshim.
Gëzuar festën “Vallja e Fitores”.

-Kështjella e hekurt-Ohër-
14 gusht 1464 -Ohër-
Betejë e fituar nga ushtria e Arbërit,kundër pushtuesëve osman,nën udhëheqjen e Gjergj Kastriotit.
-Beteja vazhdon!
Gjergj Prenkoçaj dhe “Foleja Kombëtare Shqiptare”,sfidohen nga armiqët,nga ata që në venat e tyrenuk din se ç’gjak qarkullon!
Gjergji dhe i biri Dukagjin Prenkoçaj-unë dhe im bir Kastriot Idrizi.
-Ta them paksa me shaka!
(Pasi… e di se tashme je mire, dhe je tek te dashurit e tu,pran familjareve te tu,e di qe ata perveq shqetesimeve, kisha edhe une,KRENOHEN me ty).

Shperndaje ne
Updated: 12 Maj, 2019 — 19:05

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.