ZEMËR TË MADHE, TË MBUSHUR ME PLOT DASHURI, PËR MËMËDHEUN E TIJ…

FLAMURË,SHPAT E NDERË,
HISTORI PËRPLOT LAVDI,
ZEMËR TË MADHE,
TË MBUSHUR ME PLOT DASHURI,
PËR MËMËDHEUN E TIJ,
KY ISHTE GJERGJI,
ME T’BËMAT E TIJ.

U gezova shume,kam percjellur nga larg,nepermes TV dhe rrjeteve sociale, pothuajse gjithe viziten e Arberesheve!
Pritja qe i’u rezervua ne te gjithe trevat Shqipetare.
Nje falenderim shkon ne adres te -Foleja Kombetare Shqipetare-me nje organizim dhe nje pritje qe na nderoi te gjithe neve qe flasim SHQIP,ju paqim.
-Për Arbëreshët që unë…i dua shumë.
Për Arvanitasit,me shpresë se edhe ata vitin e ardhëshum të na bashkohen në festën tonë kombëtare-“Vallja e Fitores”-.
Shqiptarët kudo ndodhen,ju përshëndes!

Shperndaje ne
Updated: 12 Maj, 2019 — 19:16

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.