“Çmenduria e shekullit”! Politikanët “Shqipëtarë”!

“Çmenduria e shekullit”!
Politikanët “Shqipëtarë”!
-“Mjaftë vodhët,tani kemi rradhën ne”!!!
Thonë hajdutët e politikës, nga frika se do mbeten pa asgjë!!!

Një je poezi, pikrishtë në të kam shprehur gjithë mllefin që kam ndaj politikës çoroditëse dhe akoma mëkeq, shqetësuese…!???

-I paguar apo i marrë-

Ti,si”guxon”!
më rri para,
dhe fërkon duartë!
Gati për t’vënë në zjarrë,
zjarrin Shqipërisë,
vëndit të shqipeve,lirisë!

Tehu i shpatës,ndëshkon!
Dritën,shpresën e lirinë,
atdheun, Shqipërinë,
nëse cënon,deformonë,
ndaj teje,s’do t’ket më pendim.

Ti,po deshe,
merre edhe si kërcënim,
për fatin e popullit,vendit tim!
Pas do më kesh,deri në a’mshimë.

Pal
Islam Idrizi 27.06.2019

Shperndaje ne
Updated: 7 Korrik, 2019 — 18:10

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.