Figurë e ndritur e kombit Shqiptarë AT Shtjefën Gjeçovin

…dhe ti, ti akoma mendon se turku vërtet është fetarë siq shtiret-propagandon!!!
Ti,ti je një i ç’mendur, ndoshta i friksuar, nga…ku ta di unë…!???
Në çoftse ke frikë,mbahu fortë pas rrënjëve të tua,aty do ta kesh sigurinë,bashkë, tek njerëzit e tu të një gjaku.
Njërëzit që silllen vërdallë (sa me turkun e sa me shkaun),sa andej e sa këtej,sigurishtë që (duhet) jan të friksuar.
Bashkohu me zërin arsyejes.
Mos turpëro vetën, familjën,kombin e qytetrimin.
Nëse do të kesh vërtet një gjumë-jetë të qetë.
Të them ty çunak,që ke ra viktimë e imamëve psikopat (hoxhallareve), pasardhësve të haxhi qamilit.

-Ndërkohë që protestohej në Tiranë…! Protestuesit i vënin flakën Parlamentit Shqipëtarë!
Të nesërmen shpërbleheshin nga hoxhallar turk dhe këlysht e tyre, me darka falas!!!
Turp.
Kurse tani, tani qe prekët figurën më të ndritur të kombit Shqiptarë AT Shtjefën Gjeçovin,mësuesin tonë të dashur e atdhetarë, turku me klysht e tij, festojnë në Tiranë,kur ne, kemi ZI-mort! Promovojnë,emërtojnë rrugët, aty ku te paret e tyre vran e maskruan Shqipetare!!!
Turp.
Largohu nga kjo rrugë-TANI-.

-Prehu i qetë MËSUESI ynë i dashur!
Ne bijtë,bijat e shqipes, nuk do të turprojmë kurrë.
Ajo dorë e shfrenuar,tinzare, nuk do t’na gjunjëzojë ,asnjëherë.
Ajo dore turko-serbe, apo e klyshve te tij, do te ndeshkohet.

Shperndaje ne
Updated: 25 Korrik, 2019 — 20:32

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.