GËZUAR BIJTË E BIJAT E ARBËRIT-SHQIPËTARË 576 VJETORIN E FLAMURIT

576 VITE JETË -F L A M U R I- YNË KOMBËTARË
28.11.1443.KRUJË -GJERGJ KASTRIOTI-
-GËZUAR BIJTË E BIJAT E ARBËRIT-SHQIPËTARË E
SHQIPËTARE,KUDONDODHENI
-GËZUAR-

– E di, edhe pak ditë na ndajnë nga data më e madhe,shenuar në historin e kombit.
Megjithatë, do uroj të gjithë, me të vetmin qëllim, qe ky urim i imi, të jetë “rrugës”,në adres tuajën,në shtëpit, në zemrat tuaja!
Të parët që unë do uroja,janë fëmijët shqipëtarë.
Ata janë: Drita e syve,gëzimi,shpresa dhe jeta,e ardhmja.
Gëzuar fëmijë të dashur, kudondodheni,gëzuar ditën e flamurit.
Gëzuar gjithë juve prindër të dashur,gjyshër e gjyshe.
Gëzuar gjithë ju veteran të luftës për liri.
Gëzuar,të rinjë e të reja,forca dhe zemra e vendit, e dijës dhe zhvillimit të kombit.
Suksese në rrugtimin tuaj drejt arsimimit,e vetmja “dritare” që duhet hapur,në mënyrë që të kapësh shtegun e sigurt,drejtë qytetrimit,botës së zhvilluar e demokratike.
Gëzuar punëtorë e punëtore,djersa e mundi juaj u shpërbleftë në të gjitha fushat e jetës.
Gëzuar shqipëtarë e shqipëtare kudondodheni, përjetsishtë -GEZUAR-!

Shperndaje ne
Updated: 25 Nëntor, 2019 — 18:46

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.