Piramida të stërlashta shqiptare, të gurëzuara

Maja/Mali Jezercë (Maja e/ Mali i  Pirgut)

Mali i vogël në derdhjen e hidrocentralit Koman në lumin Drin.

Shperndaje ne
Updated: 9 Janar, 2020 — 18:46

The Author

Saimir Lolja

2 Comments

Add a Comment
 1. HEU,PIRAMIDA TË STËRLASHTA SHQIPTARE,TË GURËZUARA;EU,PRIRANGRITA TERË TË LASHTA
  SHKRIPFARE,TEK URËZUARA;ANËMBANË GLOBIT;ZANENMZANË KOMBIT;GLOBI MBANË NË GJIRIN
  E VETË TESTAMNEDIN,DHE ANANETIN;TË NJË POPULLKOMBIT,TEK VRIE RROPULLGLOBIT;NGA
  FILLIMI,NGA TFILLIMI;DUKE RUAJTUR THELLË,THELLË,N’SHTRESAT TOKËSORE;KËSHTJELLË,
  KËSHTJELLË,MBI KRESHTAT KUROREPRORE;KURORE,URORE;PËR T’NA PËRKUJTUAR,OUH,PËR TË
  T’UA VERTETUAR;ME FAKTE O AKTE;TË ARGUMANTUARA,TË VARGURENDUARA,ME FJALË OUH,MË
  IDEALË;ARGUMENTE,VARG DOMKUMENTE,PËRJETËMOT,EDHE SOT,TERË PLANETI TOKË QË MBANË
  MISTERIN;KLANETI KOKË,QË NDANË KRITERIN;SE VARGMALET E ALBEVE,JO TË ALPEVEË;MU
  NGA ALBANET,DALMATËT,ARBERIANËT;OUUU,QË VETËM ME DESHIFRIMIN EDHE RESHKEMBIMIN
  E FJALËVE,TEK IDEALËVË;T’GJUHËS,TË RUHËS;DO TË LEXOHËN,KOMENTOHËN,OU,DOT INETR-PRETOHËN;DHE,TË NËNKUPTOHËN;MEISTERËT DHE KRITERËT;E PIRAMIDAVE SI N’SIUJDHESËN
  ILRO SHQIPTARE;SI NË MBARË EUROPËN;PO EDHE NË VENDE T’LINDJES SË MESME,KU VETËM
  GJUHË,RUHË;TË KUPTOHËN,TRUNGPRONËN;DUKE DHËNË MESAZHE,DEMARSHE;O,PËR NJË POPULL
  KOMB,RROPULL GLOB;MË TË STËRLASHTË;OH,MË KRER LASHTË;OUUU-OR,RILINDJE BOTËRORE,
  OREEE,RINGRITJE MË NJERZORE;VËLLAZRO RIHIRO FARË SHKRIPKA VËRRIA,OUUU,PELLAZGO
  ILIRO O,MBARË SHQIPTARIA;HEEEJ,PELLAZGO ILIRO MBARË SHQIPTARIA!!! NGA MANI,USA.

 2. Das ist schwer zu verstehen übersetzt -Albanisch – Deutsch!
  Ich habe das zufällig!! gefunden! Ich habe ein Video über das albanische Alphabet gesucht und bin dann auf diese Seite gekommen!
  Ich weiß um diese Dinge!
  Pyramiden gibt es auf der ganzen Welt!

  Alter: Viel älter als 10 000 Jahre!
  Ich bin die ganze Zeit auf der Suche nach der alten Geschichte Albaniens- Illyrien und noch weiter zurück in der Zeit!, ich fand bis jetzt nichts! Ich habe durchaus auch an Pyramiden gedacht! Und jetzt das!
  Es gibt Funde und Kenntnisse die leider verschwiegen werden!
  Wissen sie mehr?

  Freundliche Grüße!
  Adele Kuchling( Ich werde im Mai eine Studienreise nach Albanien machen, ich habe begonnen Albanisch zulernen, but I am speaking English!)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.