Uji flenë, por armiku nuk fle

„Uji flenë, por armiku nuk fle“
(Thotë një fjalë popullore)

Titistët veprojnë krejtësisht të lirë dhe të sigurt, si asnjëherë më parë.
Akademia sërbe, fare lehtësisht gjunjëzon, të–përgjumurit-, dy akademitë tona shqiptare-Shqipëri-Kosovë!
1- Nuk ishte e rastësishme deklarata e pushtetarëve sërb. Kjo dëshmohet përmes servilëve të tyre,të përbetuar si titist,ndjenjave, ringjalljen e tyre, si Berat Buuu,Veton Sorraa etj. të cilët u hidhen në sulm, si hienat afrikane, për të njollosur e ndarë, thyer e zbehur, gjithë atë humanizëm vëllazëror, ndërshqiptar,pas tërmetit.
Ky qëndrim i zyrtarëve sërb, nuk më çudit fare. Të tilla deklarata siç qe ajo mbi masakrën e Reçakut, kemi dëgjuar edhe më parë. Më habit fakti se: Si ka mundësi të jenë ende strukturat titiste, të zëshëm dhe me ndikim mbi hapësirën shqipfolëse!
Të parët që sulmuan shtetin, Shqipërinë, institucionet e saja, ishte… garnitura titiste, të cilën unë e shohë akoma si një rrezik, e gjen kudofshehur,pas fesë, pas politikbërjes etj. Ballafaqimi me ta, do të jetë i pashmangshëm. Përfatkeq, ata sot i gjen të mirë-organizuar dhe më me ndikim edhe në strukturat e shtetit.
Ta mendosh se sa shpejt përhapin lajme të rreme, shpifje, me të vetmin qëllim përçarjen e shqiptarëve! Pikërisht në kohën kur populli, pas tërmetit, u tregua si gjithmonë, një e i pandarë.
Për ta zbehur këtë unitet të treguar në të dy anët e kufirit shqiptaro shqiptar, titistët hidhen në veprim.
Titistët, harruan deklaratat e bëra nga armiqtë sërb! Pamëshirshëm sulmuan në adresë të Kryeministrit Shqiptar, Edi Rama!
Edhe pse mua nuk më përket të gjykoj punën e tij, megjithatë ne edhe mund të mos jemi dakord në shumë raste, me veprimet e tija, si Kryeministër, por nuk do të futem kurrë në çorbën qe gatuan akademia –antishqiptare-sërbe. Nuk futem unë, në këto ujra të trubullta kurrë. Do të kem kohën e vendin e duhur për të gjykuar, të mirat e të këqijat e tij, por jo kurrë, kur kjo vjen e servirur nga akademik sërb, nga çarqet antishqiptare.

2-Titistët: „UÇK-ja, lufta e saj, ishte e drejt, por prijësit e saj-Shtabi…kishte në krye kriminel“ !
E si mund të ekzistonte UÇK-ja, pa prijësit e saj. Të mirë apo të kqinjë, janë bijtë e bijat e kombit, liridashës.
Sa prej titistëve i janë në krye te dëshmive të rreme, kundër luftëtarëve të lirisë-UÇK-së.
, të cilët, popull i ka bekuar, si Luftëtarë të Lirisë.
Harruat „zotrinje“servil te armikut,ju titist, se luftën për liri e bashkim kombëtarë…s’ka force qe mund ta ndaloj ajo vazhdon akoma e as te zbehi rrugën,deri ne realizim,është ëndërr e çdo shqiptari.
Këto dhe shumë fakte tjera si këto, na bëjnë të jemi më sy hapur, në veprime e komente të pamatura.
Vijnë pikërisht nga servilët e përbetuar titist.
Ti duhet tu shmangesh, shkrimeve, komenteve, përkrahjes me (pa) dashje… të futesh në ujra të trubullta.

Pal
Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 9 Janar, 2020 — 18:37

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.