Veteran të luftës për liri: Gëzuar këtë ditë të shenjtë e të bekuar!

Veteran të luftës për liri,ju heronj të gjallë,dhe bashkë me ju edhe familjet tuaja, juve që nuk kursyet asgjë,as gjakun, as gjymtyrët e trupit tuaj,dhe u vërsulet si një “lum”për tu bashkuar zërit, klithmave të mëmëdheut, bashkuat armët për lirinë e tij!
Gëzuar këtë ditë të shenjtë e të bekuar. Gjaku, sakrificat e panumërta,mundi e djersa juaj qoftë përgjithmonë për tu nderuar e lartësuar.
Ky urim i imi, shkon në adresë të gjithë ushtarëve,bijve e bijave të kombit, të cilët pa menduar dy herë, radhiten krahë luftës për Liri,duke u bërë përjetësisht pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Jo mercenarëve.Jo atyre që vazhdojnë të përfitojnë në kurriz të luftës.

Shperndaje ne
Updated: 9 Janar, 2020 — 18:29

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.