Reagim: Pal Islam Idrizi – Të turqizuarit, me ndihmën e politikës turke, kan pushtuar përmes fesë vëndin tim…

Miq të dashur e të nderuar bashkëatdhetarë,lexues të kësaj faqëje me përmbatje Patriotike,e përplot atdhedashuri që jepet vetëm në këtë faqe-Bashkimi i Shqipërisë-!
Në pamundësi të shpërndaj edhe në faqen time, në Facebook…sepse disaherë bllokohem,në mënyrë të vazhdueshme,gjithmonë nga të turqizuarit,nga ekstremistët islamik. Unë, shkrujta një reagim, të thjesht në adres të kompanis –Facebook-:

Miq të kësaj faqëje gjigante-Facebook-!
Eshtë e disataherë dhe pa asnjë arsyeje,më bllokoni faqen time!??
Unë, flas përmes shkrimeve,vetëm teë vërtetën.Atë që me jep historia.Juve, mund edhe të më largoni nga faqja,nuk ka problem, është e drejta juaj,ashtu siç edhe është e drejta ime për të mos lejuar të shkelët e vërteta e historisë së kombit tim.
Nuk jam dakort, nuk fyej e as nuk poshtroj popuj e kulturat e tyre,përkundrazi. Por, kultura ime,popullit që i përkas, shkilet e deformohet në çdo minut, çdo ditë,dhe kur unë reagoj,në adresën time vijnë sharje, fyerje, kërcënime deri me -prerje koke, e vrasje, mua dhe familjën time! Juve, nuk shikoni këto kërcënime që vijnë në adres timën, por, disa komente të mia, që nuk kan në asnjë mënyrë urrejtjen apo racizmin.
Unë, do u lusnja juve, si kompani gjigante që jeni,dhe t’ju them faleminderit,faleminderit që na dhat mundësin e komunikimit me të tjerët.Të shihni më me seriozitet gjërat. Bllokojeni ata që vërtet meritojnë. Janë shumë kërcenues, për gjithë njerëzimin, sidomos ata që jan derdhur në vendin nga vij unë, në mbarë hapsirën shqipëtare, e jo me mua, që thjeshtë, shkruaj e mbaj në zemër historinë, të vërtetat e paraardhësve të vendit tim.
Shikoni ç’bëhet! Të turqizuarit, me ndihmën e politikës turke, kan pushtuar përmes fesë vëndin tim…të mos kem unë të drejtën të mbroj të vërtetat e mia dhe të më pengoni në punën time! Nuk lejoj askënd.
Sado e madhe si kompani të jeni,në rrugën time për t’me penguar…mos më dilni përpara.
Nuk lejoj islamikët të fyejn e poshtrojnë figurat tona kombëtare. Dhe nëse juve jeni pro kësaj, në favor të islamikëve,në dreç vafshi, dhe juve me gjithë kompanin tuaj.
Shikojeni sa kërcënime kam në adres timën,drejtuar mua si përson,dhe jo vetëm mua, por gjithë familjes sime.Përplot urrejtje e racizëm. Dhe juve, më bllokoni faqen mua!!! Sepse mbroj historinë e shkruar nga historianët profesionist,me fjalë të tyre komunikoj me të tjerët ,sepse nuk lexojnë. Ky është qëllimi im,dhe i të tjerëve si mua, t’ju rikujtoj, në mënyrë që të lexojnë të vërtetën.

Pal
Islam Idrizi Nga Prishtina Jetoj ne Ingolstdt Gjermani.

Shperndaje ne
Updated: 21 Qershor, 2020 — 17:47

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.