Vdes koka gjeniale e kombit shqiptar Dr. Moikom Zeqo, i qofte i lehte dheu i Shqiperise Etnike

Sot në moshën 71 vjeqare vdes koka gjeniale e kombit shqiptar Dr. Moikom Zeqo. Ai ishte dhe do të mbetet në memorien tonë shqiptare , një enciklopedi e perjëtshme kombëtare e cila do të na shërbeje si shembylltyrë, se si punohet dhe veprohet për komb. Të qofte i lehte dheu i tokës shqiptare qe aq shume e çmove dhe e adhurove gjer në frymën e fundit. Lavdi jetës dhe veprës së Dr. Moikom Zeqos! 

Shperndaje ne
Updated: 15 Qershor, 2020 — 16:05

The Author

Admin

2 Comments

Add a Comment
 1. I qoftë dheu i lehtë. Ngushellimet më të sinqerta familjes,të afërmëve dhe miqve të Të të madhit Moikom.
  Me këtë ngjarje, mendoj të ndaj me njerëzit diferencat që ndodhin në sjelljen e shoqërisë njerëzore:
  A kuptohet dallimi dhe rendesia e renditjes së kujdesit dhe nderimit mes ndërrimit të jetes se një politikani me pushtet dhe nje personaliteti në fushën e dijes?
  Për mendimin tim ndaj Dijetarëve të veçantë duhet të mbahet qrndrim i veçantë nga gjithë shoqëria.
  Fahri Dahri. 15.06.2020.

 2. VDES KOKA GJENIALË E KOMBIT SHQIPTAR DR.MOIKOM ZEQO,I QOFTË LEHTË DHEU I SHQIP-
  ËRISË ETNIKE;BESË KRENIFALË KOMBIT SHQIPTAR,KRENIE KRENE IDEALË,RROFTË PËRJETË
  KREU I SHQIPTARISË ETIKE;NUK DO VDES KURRË VEPRA E VEPRIMTARIA E KOKES GJENIALË
  OR TOKËS MË KRENIFALË,QË DO PËRJETOJË OR,TËRVEPROJË;GJENERATA EDHE ME SHEKUJ OR
  NDËR TEMPUJ;PËR RIBASHKIMIN O,RIATDHESIMIN,TË MBARË POPULLKOMBIT KOMBËTARË OUH,
  MBARË SHQIPTARË;VEPRA E VEPRIMTARIT DO SHPKELQEJË,SHPËRTHEJË;DUKE RRENUAR OUUH,
  TERË MURET E NDARJES,GJERË GURËT E PËRÇRAJES;DUKE RINGRITUR,RILINDUR,TEMPULLIN
  E RIBASHKIMIT,NË SHEKULLIN E PAGËZIMIT;DUKE TRIUFUAR TRIUMFE,MË TË LARTA;OUUUH,
  MË TË ZJARRTA;SI PËRJETËMOT,EDHE SOT HEU,DO NA GJEGJI ZOTI I KËTI DHEU;MU NGA
  GJENË TOKË,OUUU,NGA NENË LOKË;GJËR NË BREZE QIELLI ORE,SHNDRITUR RREZE DIELLI;
  NA PËRGJEGJA NË TANDEMA:GJERGJA MË ADEMA;GJERGJA MË ADEMA,OUH,GJERGJA MË ADEMA!
  NGUSHËLLIME NGA ZEMRA E SHPIRTI,PREJ NJË REFUGJAT I LUFTËS NGA KOSOVA,MANI,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.