ShQIPTARËT NË LUFTËN E TJERËVE

EDhE NE MISh PËR TOP
(shqiptarët nëpër luftërat e tjerëve)

Pothuajse në çdo luftë të huaj, shqiptarët dukshëm bëjnë pjesë, sa herë që u kërkohet atyre pjesëmarrja e pakushtëzuar, ato janë “pronto”. Shqiptarët në luftrat e tjerëve, marrin pjesë guximshëm. Ata e japin edhe jetën e tyre për fjalën e dhënë me besë! Por, si e tregon puna tani, ai që e fiton luftën nuk e çanë kokën aspak për ata që në luftë vdesin, ai e shikon hesapin e tij,llogarit të shpenzojë sa më pak lekë dhe nuk i ha palla se, kush ia paska dhënë fjalën me besë, edhe ky, kend në besë do ta presë!? Mjafton për atë që çështjes së tij, po qe se e do nevoja edhe pabesisht por, besueshëm, ti vë kapak, ta mbyllë ashtu si i konvenon atij!

© Kasam ShAQIRVELA

Shperndaje ne
Updated: 10 Maj, 2017 — 17:57

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.