Një shekull larg Boletinit

Një shekull larg Boletinit është rrëfimi për eshtrat e heroit Isa Boletini. Aty flitet për mënyrën se si janë marr fshehurazi nga varreza në Podgoricë dhe si është mbajtur sekret vendi ku u mbajtën në Mitrovicë. Po ashtu tregon edhe kush hodhi dyshimet për vërtetësinë e mbetjeve mortore dhe cilat janë analizat e rezultateve të testit të ADN. Aty jepen edhe arsyet për dështimet e shumta për ta bërë rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit.

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.