Thënje Kombëtare: Gjergj Kastrioti- Skenderbeu

« Ti nuk je më pak Turk sesa Turqit vetë, megjithëse thonë për ty se nuk i përket asnjë feje.
Sa për Shqiptarët e mi, ti nuk i njeh ata ; Ne jemi trashëgimtarë të Epiriotëve,
që u dhanë për armik Romakëve, Pirron, dhe të Maqedonasve, që i dhanë Indisë
si fitimtar Aleksandrin. Dhe për çfarë po më flet, ti, për Tarentinët e tu, racë nevrike
që është e aftë vetëm për të peshkuar. Në rast se gjej varrin tim këtu, Perëndia,
e cila është në dijeni për mendimet e mia, do të më gjykojë. »

                                        Gjergj Kastrioti -Skenderbeu

 

Shperndaje ne
Updated: 19 Gusht, 2017 — 06:37

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.