Manupulimet greko-serbo-ruse kunder kultures Pellazgo-Iliro-shqiptare

Manupulimet greko-serbo-ruse kunder kultures Pellazgo-Iliro-shqiptare ne arkeologji dhe dokumente, kishat pro-sllave ortodokse me aleatet e tyre katolik ende kane te njejten taktike mohimi te ndare ne dy fronte: Gjetjet arkeologjike ne trojet Pellazgo-Ilire te i paraqesin si Helene duke mohuar Pellazget dhe fronti i dyte Serbet te mohojne Kulturen Ilire te ballkanit si paraardhes te Shqiptareve.

 

Te dyja keto fronte falsifikojne dokumente, libra, e botojne edhe botime te ndryshme per te bindur opinionin boteror ku dhe kane arritur nje pjese bukur te madhe edhe ne teresi me “faktet e tyre arkeologjike” te paraqituraa si Helene ti mashtrojne.

 

Jane disa Video te pergaditura ne gjuhe te huaja:

 

 

 

Shperndaje ne
Updated: 25 Shkurt, 2015 — 11:53

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.