Thënje Kombëtare: Horald Whitehall (Profesor i linguistikës anglo gjermane)

“Shqipja është dega më e vjetër e trungut të familjes së gjuhëve indoevropiane.
Si e tillë, ajo nuk është degëzuar më tutje, por ka mbetur si gjuhë e parë dhe e vetmuar.”

Horald Whitehall-it, profesor i linguistikës anglo gjermane

në universitetin Indiana (SHBA).

Shperndaje ne
Updated: 1 Tetor, 2017 — 08:38

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.