Zeri i Çamërisë do dëgjohet: Protestë në Holandë para ambasadës greke dhe diplomacive perëndimore për çështjen çame

Populli Çamë e së bashku me vëllezërit tjere shqiptar, së bashku si nje trup i vetëm, edhe me tej ceshtjen madhore kombëtare ta përparojnë, pa u ndalur gjithmone me vullnet për ti shërbyer atdheut, të drejtave që i takojnë, ku lavdia  e heroizmave të popullit tonë që historinë e shkroi me gjak, ku brezat e kësaj kohe ta konkretizojnë idealin e clirimit dhe bashkimit kombëtare, të mblidhen tokë, si gjithherave ku e kërkon nevoja, që  zëri i tyre të jehoj fuqishëm:

Me datë 27. 10. 2017 në Den Haag të Holandës, Shoqata Demokratike Shqiptare “Çamëria” qendra në Holandë, Evropë dhe Amerikë, organizon demonstratë të fuqishme shëtitëse para Ambasadës Greke, dhe Ambasadave të tjera në mbështetje të Republikës së Çamërisë dhe në ndërkombëtarizimin e saj. Greqia duhet ta pranojë s’e ndaj popullsisë çame në Çamëri ka bërë gjenocid. Andaj, zgjidhja e vetme paqësore është Pavarësia e Çamërisë.

Adresa e mbajtjes së protestës: Malieveld: Koekamplaan 6 62594aa Den Haag, në ora 12.00.

 

Shperndaje ne
Updated: 4 Tetor, 2017 — 18:22

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.