Donika Kastrioti, bijë Arianite e mbesë Muzake, bashkëshortja e mbretit të shqiptarëve do të kthehet e rivarroset te Vendvarrimi i Gjergj Kastriotit në Lezhë.

Donika Kastrioti, bijë Arianite e mbesë Muzake, bashkëshortja e mbretit të shqiptarëve do të kthehet e rivarroset te Vendvarrimi i Gjergj Kastriotit në Lezhë.

Lëvizja “Foleja Kombëtare Shqiptare”, në 550 vjetorin e largimit të detyruar nga Kepi i Rodonit dhe 510 vjetorin e ndarjes nga jeta në vitin 1508, në Manastirin Mbretëror të Trinisë së Shenjtë në Valencia (Spanjë), do të bëjë përpjekje për sjelljen e eshtrave të mbretëreshës, Donika Kastrioti në tokën shqiptare.
Shkruar nga Elida Jorgoni
Foto e punuar nga Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 22 Tetor, 2017 — 02:14

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.