Shqipëtarë! Urime pavarësia e Shqipërise 28. Nentori i 1912-tës

Sot është ditë e shënuar në kalendarin tonë kombetarë , e madhërishmja e kombit tonë 28. Nëntori i 1912-tës , Urojmë çdo shqiptari e shqiptareje kudo që jeton : E paqim përjetësishtë Shqipërinë.

URIME DHE GËZUAR!

28. NËNTORI 1912.

Shperndaje ne
Updated: 28 Nëntor, 2020 — 09:20

The Author

Admin

1 Comment

Add a Comment
 1. SHQIPËTARË!URIME PAVARËSIA E SHQIPTARISË 28 NËNTORI;SHKRIPËZARË!BURIME PAVARËSIA E SHKRIPKAVRRISË 28 NËNTORI!!!
  LIRI OJ,ILIRI;MBRENDA GJASHTË SHEKUJ;TRËNDA LASHTË TEMPUJ;KATËR HERË SHPALLUR PAVARËSIA;VATËR VLERË RINGJALLUR
  PAVARËSIA;NGA GJERGJ KASTRIOTI SKËNDËRBEU 1343;NGA LIDHJA E PRIZRENIT 1878;NGA HASAN PRISHTINA ME ISMAIL QEMALIN
  1912 DHE,NGA ADEM KRYELEGJENDARI KRYE UÇK 1998;HEEEJ,DO NA THIRRI DHE,DO NA SHQIRRI;SAHERË ËSHTË NEVOJA;NA VLERË
  RESHTË KREDOJA;KRYLEGJENDA,HYREGJENDA;DO TË PËRSERITEJ,DO TË TERËSE NGRITEJ;QË TË NDERPRITEJ LOJA,O TË TËRVRITEJ
  PLOJA;DUKE RINGJALLUR,DUKE PRINBALLUR;ANËMBANË TROJET SHQIPTARE,ZANEMZANË HOJET SHKRIPFARË;NGA GJASHTË O,GJËR NË
  NENDË COPA COPA;NGA LASHTË GJËR MË RËNDË TROPA TROPA;TIM E FLAKË,KRIME NDALKË;TI MOJ SHTRIGA E LIGA PLAKË,SHLAKË;
  SEPSE,QE PSE;MË SHTRËNJTA,E SHËNJTA;SHQIP SHQIPE MBARË SHQIPTARIA;SHKRIP SHKRIPE FARË SHKRIPKAVRRIA;RRUFEJA PREJ
  ZOTIT;KRUKREJA PREJ MOTIT;FLAKA E VETIMA,NDALKA JETIMA,MË KRYETRIMA,MË KRYLEGJENDA,MË HYREGJENDA;NA PËRGJEGJA OH
  NDRËGJEGJA,NGA DHEU PREJ ZOTI;OUUU,GJERGJA KASTRIOTI SHKENDËRBEU NË TANDEMA OUUUU HEEEJ O,ME ADEMA KRYLEGJENDARE
  OREEE,PËRGJEGJA HYREGJENDARE:GJERGJA MË ADEMA,GJERGJA MË ADEMA,OUUU MOREEE HEEEJ,GJERGJA MË ADEMA!TFALA MANI,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.