Gjergj Kastrioti- Skenderbeu, mbret i Arberit dhe i Epirit, koha e cila i takoi atij, luftoi per clirine dhe bashkimin e tokave shqiptare.

Ai ishte i madh, inteligjent dhe luftëtar i vendosur, me njohjen e forcës dhe shpirtin luftarak të popullit te tij, strategjitë  luftarake te bazuar pikerishte ne ato virtyte te larta te rezistences, nuk pati sundues që mundi ta nënshtronte e pushtonte, i çliroi dhe bashkoj tokat e Shqiptarisë.

Lavdi dhe krenari për një popull shqiptar, hero si ky, strateg, prijës por jo vetëm i Shqiptarisë por edhe i popujve  tjerë europian.

Shperndaje ne
Updated: 21 Janar, 2018 — 16:26

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.