RACËS ARBËRORE

Bukuri e rrallë
(racës arbërore)
Bukuri e rrallë
që të josh…
dhe kur flet pa fjalë
edhe po s’e shijove
jo nuk të lë bosh.
Vallë kjo pamje…
e racës arbërore…
a do jetë hyjnore
me diellin e artë
si rreth kurore…
që shkëlqen
në nurin e saj
si nga brenda
si nga jashtë
plot aromë
lulesh në maj
shpirti për t’i dashtë.
Dhe Afërdita
perëndeshë…
të bekoi ty
moj bukuri
sepse ti vetë
vjen nga drita
e gjenit hyjni.
© Kasam Shaqirvela
Shperndaje ne
Updated: 24 Prill, 2021 — 10:48

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.