Shqipëtarë! Rroftë e qoftë përjetësishte Shqiptaria e Bashkuar.

Shqipëtarë!

Bashkkombëtarë të dashur: Urime Ditën e Pavarësisë së 28.11.1912.

Ju urojmë  kudo  që ndodheni  festat  kombëtare  të 28 dhe 29 Nëntorit, këto  si  ditë  të  shenjta  të  popullit  tonë.

Rroftë e qoftë përjetësishte  Shqiptaria e Bashkuar.

Nga Stafi i “Bashkimi i Shqiperise“

Shperndaje ne
Updated: 26 Nëntor, 2022 — 18:17

The Author

Admin

1 Comment

Add a Comment
 1. Selman Dervishi-Mani USA

  OU, ME FAT DHE URIME PËR PAVARËSINË,
  RIBASHKIMI MBARË KOMBËTARË SHQIPTARË

  HEEEJ, NA ARRINI DHE NA MBËRRINI DITA, QË NA SHKËLQEJ DRITA E QIELLIT DHE
  DRITA E DIELLIT, PËR RIBASHKIMIN DHE RITRASHËGIMIN, DUKE PRITUR O NGRITUR
  PËR 110 VITE PAVARËSIE TË SHQIPËRISË LONDINEZE ËËËH, SHTIPE E GRIS HORDHI
  BREZE; PO EDHE 14 VITE KISHE, ISHE, BISHE, KOSOVE AHTSARI-HORRPROVE E ATIJ
  VARRI; TANI DËGJONE ORE PËRGJONE,QË ARRITËN DHE NA MBËRRITËN MOMENTË QË O
  TERË EUROPA DHE TERË KONTINENTËT ME MBARË POPULL KOMBIN E TERË SHQIPTARISË
  QË TË NA I PLOTSOJNË AMANETËT, TESTAMENTËT AH, DUKE NA I PËRMIRËSUAR MOREE
  GABIMET MË TRASHANIKE, AH, QË NA PIKE, NA LIGE; COPTIMIN, ROBTIMIN OUH, NË
  TË NËNTA, MË E RËNDA, QË TË GJITHA TROJET TONA, NËN PLOJET MË ZEZONA;O, MU NGA ARMIKU QË NA FIKU E NA E PIKU; TERË COPA COPA, NGA VETË EUROPA; DUKE I
  DALË KRAH RUSO SERBO JUGOSLLAVE-PUSO VERBO TUGOSHKAVE; PRANDAJ, URIME PËR
  RIBASHKIMIN, RITRASHËGIMIN HEEEJ, MBARË KOMBËTARË, MBARË SHQIPTARË; NË NJË
  FEDERATË SHTETË SHQIPTARE; TË NJË KOMBI, NJË GJUHË, NJË KULTURË, STRUKTURË
  NJË GJAKU DHE NJË GJENË, NJË BARKU DHE NJË NENË, NJË PRAGU DHE NJË KRENË O
  QË JEHON JEHONA, NË TROJET TONA, KËNGA E VALLË, BRENGË E MALLË, GJERË MBI
  VARGMALET MË TË LARTA; PRAG IDEALET MË TË ARTA, MË TË ZJARRTA; ËH, ME FAT O URIME, MË GEZIME, PËR RILINDJEN, RINGRITJEN, MBARË PELLAZGO ILIRO MBARË
  SHQIPTARISË!..MË TË FALA NGA ATDHETRARËT OU, MERGIMTARËT ME MALLË O VALLË
  TË FLAKËRUARA, QË NA RIGUFI OU TRIUMFI ME GJAK DHE PRAG, ME VRULLE O GJERË
  NË MAJE KULLË, KALA ME THEMELE TË FORTA SHEKULLORE, TEMPULLORE, MË TË ARTA
  MË TË ZJARRTA, QË RREZATON DHE BREZATON NËN JEHIME, KENDIME, GEZIME, GJERË
  NË KUPË QIELLORE, GJERË ME TUFË RREZE O BREZE DIELLORE; O, NGA KRYLEGJENDA
  MBARË SHQIPTARE; QË PËRGJEGJJA DHE NDERGJEGJJA NGA GRANDEMA O, MU NGA ZOTI
  I ATDHEUT; PLOTË OU PLOTË: GJERGJA MË ADEMA; GJERGJA MË ADEMA; HEEEJ MORE,
  GJERGJA MË ADEMA!!. MË TË FALA REFUGJATË TË LUFTËS NGA TROJET MBARË SHQIP-
  TARE;TERRORIZUAR GJERË N’HEKJE-VDEKJE,MËRGIM,TËRBIM,PAKTHIM GJERË AMSHIM!.
  MANI USA 26 NËNTOR 2022 4:48PM NEW JERSEY USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.