Thënje Kombëtare: Florim Kuçi- Shpërfaqim ndjenjat e patriotizmit dhe krenarisë kombëtare.

“Kombi i lirë është ai i cili nuk ndalet përpara sfidave”

“Kombi i lirë është ai i cili nuk ndalet përpara sfidave”

Florim Kuçi  25.09.2023

“Heroi është ai që jep gjithçka për lirinë dhe të drejtat e tjera për kombin.”

Florim Kuçi  24.09.2023

“Heroizmi është kur burri i zakonshëm bëhet një legjendë kombëtare.”

Florim Kuçi  24.09.2023

Lavdi heroit te kombit: Afrim Bunjaku

“Pushofsh në paqe hero i kombit Afrim Bunjaku!

Të qoftë i lehtë dheu i Shqipërisë etnike”

Florim Kuçi  29.09.2023

 

 

 

 

 

Shperndaje ne
Updated: 25 Shtator, 2023 — 18:19

The Author

Admin

1 Comment

Add a Comment
 1. Selman Dervishi-Mani USA

  LEGJENDË E GJALLË
  SHPIRTI TRURI ZEMËR, HIRTI PRURI N’EMËR
  KOMANDA E GJAKIMIT, ROKADA E GJALLRIMIT
  GJAKU LËNG GJALLIT, PRAGU DËNG I MALLIT
  ÇDO PJESË GJALLRIE, PRO NDJESË MALLËRIE
  VEPRIME NJERËZORES, RENDIME NDJERËZORES
  DASHURI O DASHURIA, AMSHURI O, AMSHURIA
  PËR NENË EDHE BABE, PËR GJENE MË SHKABE
  PËR VËLLA ME MOTËR, PËR TRA E PËR VOTËR
  DRITEN OR FAMILJES, RRITËN OU GANDILJES
  PËR DRITEN T’QIRIT, PËR RRITEN E ILIRIT
  DHEUN EDHE ATDHEUN, KREUN O DHE ATKREUN
  TROJET O SHQIPTARE, KROJET SHNDRITËFARE
  BURIMET PREJ TOKES, DURIMET T’NËNËLOKES
  MENDIME MË TË ARTA, VEPRIME TEK ZJARRTA
  HIMNET O SHQIPTARIE, TRIMNET TIPKAVËRRIE
  TRIMERITË MË BUJARE, HIMERITË MË KRUJARE
  KRUJA O DHE PREKAZA, BUJA O DHE PELLAZGA
  I LIRI SJELL LIRINË, ILIRI MBJELL RININË
  KRYE KRYLEGJENDARËT, HYE O HYREGJENDARËT
  O, NA KRYELEGJENDAT, AH, NGA HYREGJENDAT
  SHQIPE OJ SHQIPTARE, SHKRIPE O SHKRIPARE
  SHPIRTI O LEGJENDËS, HIRTI ORE REGJENDES
  LEGJENDË M’E GJALLË, REGJENDE MË STRALLË!
  SELMAN DERVISHI-MANI USA 27 SHTATOR 2023

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.