Heroizmi i kombit tonë në shekuj: Arianit Golemi dhe djemt e Kurveleshit (Video)

Kryengritja e djemve kurveleshas, nën komandën e Arianit  Golemit, shënoi fillimin e një zinxhiri të pafund luftërash. Ishte rasti i parë ku në kryengritje merrte pjesë i gjithë populli.

Shperndaje ne

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.