Shqipëri, yt bir është rrufeja e, kur gjëmon, dërmon armikun e në gropë e mbulon!

Psikopatet_01Shqiptarët e FYROM-it, viktimat e psikopatëve!

aureliShkruan: Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike

O ti psikopat Ali Ahmeti dhe ti psikopat Menduh Thaçi, tokat e shqiponjave nuk j`ua  kanë pjellë nënat e juaja. Ikni derisa nuk është bë shumë vonë për ju! Bashkëpunimi i juaj me qeverinë kriminele të asaj katrahure joligjore FYROM e legjitimon edhe më tutje pushtetin e vrasësit gjakftohtë, terroristit dhe psikopatit nekrofil  sllavo-ortodoks, Gruevski. Ju nuk luftoni që shqiptarët e asaj treve të kolonizuar të jenë të lumtur, por që t`i shtrëngoni ta pranojnë fatin e tyre nën okupim!

Ndoshta, psikopatët sadistë Ali Ahmeti, Menduh Thaci etj njëherë ishin kryengritës, por asnjëri prej tyre nuk është atdhetar. Janë këta “djemtë” e plehrave. Kriminelë të regjur. Më tepër se dy dekada nuk patën pikëpamje çiltërisht krijuese, as nuk realizuan ndonjë ndryshim në të mirë të shqiptarëve të cilët gjoja se i përfaqësojnë. Tek ata mungon elementi thelbësor i shpirtit të shëndosh patriotik: dashuria për jetën, dëshira për të ndihmuar në rritjen e saj, në pasurimin e saj, dëshira për pavarësi, liri, demokraci, barazi. Janë servilët e vrasësve psikopatë nekrofilë: Nikolla Gruevski, Gordana Jankullovska, Sasha Mihajlkov etj për qejfin, argëtimin, gazin, kënaqësinë, zbavitjen, gëzimin e të cilëve janë në gjendje të tradhtojnë, masakrojnë, shkatërrojnë gjithë Vendin dhe Kombin tim. Dhe, shqiptarët e pësojnë për qejfin e të tjerëve.

Dëshira për të coptuar trupa është një prej faktorëve kryesor për të formuluar diagnozën e karakterit nekrofil. Edhe në masakrën e Kumanovës viktimat (shqiptare) janë coptuar dhe gjymtuar. Edhe pse përgjithësisht këto raste klasifikohen si vrasje, kryhen nga vrasës nekrofilë krejt të ndryshëm nga pjesa më e madhe e vrasësve të tjerë që motivohen nga përfitimi, xhelozia, apo hakmarrja. Pikësynimi i vërtetë i nekrofilëve nuk është vdekja e viktimës – që natyrisht është një kusht i domosdoshëm – por akti i copëtimit.

Sadizmi është një prodhim i karakterit. Dhe, sadistët, përgjithësisht, duan t`i sundojnë, por jo t`i shkatërrojnë viktimat. Tek nekrofilët, më narcisët dhe armiqësorët e të gjithëve, mungon edhe ky lloj i mbrapshtë marrëdhënieje. Pikësynimi i tyre është të shndërrojnë lëndën e gjallë në lëndë të vdekur, duan të shkatërrojnë çdo person dhe gjësend, shpesh edhe vetveten, armiku i tyre është vetë jeta.

Të gjithë ju në thelb mund të përfundoni si viktima të një psikopati. Psikologët dhe psikiatrit mund po aq lehtë të përfundojnë si viktima. Psikopati është një mjeshtër në gjetjen e pikave të dobëta të individit dhe në një mënyrë inteligjente zotëron presionin në këto pika në manipulimin dhe shtypjen e viktimës së tyre. Për fat të keq, nuk është paqja dhe qetësia ajo që psikopati dëshiron. Psikopati lulëzon në “betejë”. Psikopati asnjëherë nuk është i kënaqur. Viktimat janë të ekspozuar vazhdimisht pritjeve të reja që duhet të plotësohen. Jo për hir të pritjeve, por për të parandaluar viktimën për të liruar veten dhe për të marrë energji për të parë se ai është duke u mbajtur poshtë. Psikopati nuk është i interesuar në zgjidhjet. Ata janë të interesuar në okupimin e ndërgjegjësimit të viktimës me një ndjenjë të vazhdueshme të pasigurisë për vetë-mjaftueshmërinë. Ndërsa njerëzit normal ndjejnë detyrime ndaj të afërmve të tyre, nuk ndjen psikopati asnjë detyrim. Përkundrazi, psikopati mendon se të tjerët kanë detyrime për veten e tyre. Kjo bëhet një komunikim i njëanshëm ku viktima duhet të japi dhe të japi, ndërsa psikopati të marrë dhe marrë, ose më mirë, të kërkojë çdo gjë. Ajo që është e veçantë në lidhje me këtë është se ai shpesh merr shumë vite para se viktima e kupton se çfarë po ndodh.

Është e habitshme për të parë se si viktimat e psikopatit ngadalë-ngadalë e ndryshojnë sjelljen. Nga të qenit plot energji, shndërrohen në indiferentë pa asnjë interesim në kërkimin e zgjidhjes, në depresion dhe ankth. E vetmja mënyrë për ta luftuar këtë të keqe është për të bërë diçka. Është naivitet të besohet se biseda dhe të kuptuarit ndihmon. Vetëm ata që e kuptojnë në detaje lojën narciste të psikopatëve i shmangen tragjedisë të mbeten viktima të dishepujve të errëta të një mendjeje njerëzore narcisti / individit psychopathic!

Naivët, ndihmësit e psikopatëve!

Kush janë ata me të vërtetë dhe kush i përfaqëson ata?

Ndihmësit naiv e mundësojnë realitetin e psikopatit! Psikopati vepron me një lojë të avancuar kundër viktimave të tyre, por edhe kundër shokëve, bashkëpunëtorëve të tij, atyre naiv.

Lojtarët naiv

Këta janë njerëz që psikopati i merr në “anën e tij” në një lojë kundër viktimës. Ata mund të jenë mjekë, psikologët, mësuesit, dhe të gjithë mund të përfundojë si lojtarët, shokët naiv të psikopatit! Dhe, sa më status të lartë që kanë naivët, aq  më shumë gëzohen psikopatët! Sa më i lartë që të jetë statusi i personit naiv të cilin psikopati e mashtron, aq më tepër rritet vetëbesimi i psikopatit. Dhe ajo që është e veçantë është se këta naiv, nuk e shohin se janë duke u shfrytëzuar si bashkëpunëtorë kundër viktimës!

O shqiptarë të FYROM-it! Në qoftë se ju ende lejoni që të ju përfaqësojnë psikopat Alia dhe psikopat Menduhi, atëherë këta kriminel do të vazhdojnë për të shkatërruar sa më shumë të jetë e mundur. Qëllimi i këtyre dhe krimineleve tjerë të partive që udhëheqin, BDI & PDSH, është tradhtia kombëtare, korrupsioni, pasurimi joligjor me ndihmën e krimit të organizuar, kalimi i kohës në mënyrë të këndshme; dëfrim, zbavitje, argëtim në shtëpia publike – bordele. Këta psikopatë janë servil të armiqve të Kombit, nuk shqetësohen aspak për ju, nuk ikin vullnetarisht, duhet t`i largoni ju, me dru prapanicës…

Mjerisht, shteti amë nuk funksionon si duhet, përgjithësisht dominohet nga psikopatët e atjeshëm. Kosova gjithashtu. Prandaj shqiptarët e FYROM-it nuk mund të presin ndihmë (kërbaçi kundër kriminelëve) nga trungu i Atdheut. Duhet të përveshin vetë krahët, të fillojnë me shembjen e të gjitha partive politike kriminele të deritanishme, e të gjithë “politikanëve” të deritanishëm, dhe zëvendësimin e tyre me forca të reja shumë profesionale dhe shumë patriotike nga vendi dhe Diaspora…

Shqipëri, yt bir është rrufeja e, kur gjëmon, dërmon armikun e në gropë e mbulon!

Kontakt: Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike (dasaretiaurel@yahoo.com.au)

Shperndaje ne

The Author

Aurel Dasareti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.