Marin Mema: Lufta e TROJES dhe e verteta e saj (Video)

Une nuk jam ne gjendje, qe te provoj me siguri , gjuhen qe flisnin pellazget, sidoqofte eshte e pranushmen te beje nje konkluzion prej gjuhes se folur prej Pellazgeve, te cilet jetojne akoma. Nese do te me lejohet te nxirrja nje konkluzion nga keto raste, atehere na jepet e drejta te themi se “Pellazget kane qene foles te nje gjuhe te ndryshme nga ajo greke” Herodoti.

What are the untold facts of the Trojan War? What truth is provided by the Iliad, and why has it been covered? How changed the truth told by Homer? What was the role of Paeonnians, Perrhaebians and Dardans? Why Homer says Achilles was “damned”? What were the belligerent armies, the main figures, myths and truths? A documentary based on the studies of renowned archaeologists, on information coming from ancient international authors, historians and scholars. This is the full documentary from journalist Marin Mema with English subtitles.

Shperndaje ne
Updated: 20 Maj, 2018 — 19:30

The Author

Marin Mema

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.