Thënje Kombëtare: Abdyl Frashëri

FB_nr0_1Abdyl_Frasheri_Shqiperia

„Porta  e  lartë  nuk  do  të  bëjë  asgjë  për  Shqipërinë, nën  presionin  e  Evropës ajo do të heqë dorë nga një pjesë e  Shqipërisë, le të mendojmë dhe punojmë për vete dhe  te  mos  ketë  ndryshim midis toskëve  dhe gegëve të jemi të gjithë  Shqiptarë 

dhe të formojmë një  Shqipëri të  Bashkuar.

Ne  shpallim  Qeverinë  në vendin  tonë.“

Abdyl Frasheri, udheheqes e larte i Qeverise se Perkoheshme Shqiptare, Prizren 1978

Shperndaje ne
Updated: 10 Qershor, 2015 — 15:12

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.