Faik Konica- Thënje për KOMBIN

Faik_konica_kombetaret

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë,
po ndahen në dy anë: ana e kombëtarëve,
në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet,
dhe ana e zuzarëve.”

Faik Konica

 (Vepra 3, f. 75).

Shperndaje ne
Updated: 19 Shtator, 2015 — 09:51

The Author

Admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.