NIS PREJ ATY KU E LANË TË TJERËT!

TEJKALIM I VETVETES

Gjithmonë nise nga ajo që e gjenë, nga ajo që tjerët para teje ta lanë trashëgim, nëse dëshiron të arrijshë në cakun tënd!Të fitosh në kohë dhe në mjete. Ai që e çmon të kaluarën, më lehtë, më shpejt dhe më drejt do ta ndërtojë të tashmen! Për sa i përket të ardhmes ajo, nuk mund të dihet apriori por, mund të planifikohet me zgjuarësinë e mendjes së kthjellët, me angazhimin fizik të një trupi të çlodhur, të punohet me vetdisiplinim për realizimin me sukses të atij plan-projekti më parë të planifikuar. Nëse do të pranohet, respektohet dhe shfrytëzohet e djeshmja, pa marrë parasysh se kujt i takon ajo, e suksesshme do të rezultojë e sotmja andaj s’ka sesi mos të realizohet plani për një të nesërme më të ndritur!

© Kasam ShAQIRVELA

Shperndaje ne
Updated: 17 Mars, 2018 — 11:28

The Author

Kasam SHAQIRVELA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.