Letërsi shqiptare: Ardian Haziri- DEDIKIM

DEDIKIM

Shpirt paska edhe shpirti;
Ku rrjedhë e gjatë e jetës buron;
Aty me dashuri, strehohet dashuria;
Mrekulli që vetëm zoti e dhuron.

Rrjedha e tij nëpër shpirtin tim;
Plot jetë, shpresë e gëzim;
I zi në jug, i bardhë në veri;
Dhjetorit i dhe ngrohtësi.

Ardian Haziri
Dhjetor, 2023

Shperndaje ne
Updated: 24 Shkurt, 2024 — 18:25

The Author

Ardian Haziri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.