Bashkë ,kujtom e nderojmë, betejen e lavdishme!

Bashkë ,kujtom e nderojmë, betejen e lavdishme!
Krujë,Pranverën e vitit 1467.

Shperndaje ne
Updated: 10 Maj, 2020 — 08:50

The Author

Islam Idrizi

1 Comment

Add a Comment
 1. BASHKË,KUJTOJMË,NDEROJMË,BETEJËN E LAVDISHME;N’ASHKË,KUPTOJMË,VLERSOJMË,TETË
  KREJËN E TRANDISHME;AHIII,SIKUR ODISEU,DIKUR KODIKREU;PAS FITORES N’LUFTËN E
  TROJËS;QAS PRIRORËS N’FUTËN E PLOJËS;NGA ZILIA HYNIVE,SA KRIZIA E HYRIVE;OUH,
  DUKE TRETUR ODISEUN ME LUFTETARË,NEPËR XHUNGLA HORDHIVE,PËRBINDËSHA ÇIKLOPET;
  DUKE U HASUR NË BEFASI,NJË SHPELLË PLOT DELË DHE QINGJA,ME NJË ÇIKLLOP ME NJË
  SY,ÇDO DITË,PIÇTE DHE GLLABËRONTE NGA NJË QINGJ A DELE;A,KUR ÇIKLOPI HETOI SE
  FARA NJERIUT ËSHTË PREZENTË NË SHPELLË,ATËHERË NJERIN PREJ LUTARËVE ODISEUT QË
  GLLABËROI;ATËHERË,ODISEU MISTERIOZ,PASI ÇIKLOPI KISHTE FJETË,AI MORI NJË UNË TË NDEZUR DHE,DUKE IA ÇARRUAR ATË TË VETMIN SY;POR,ÇIKLOPI DUKE U RIZGJUAR DHE OH,
  DUKE RINUMËRUAR,GJITHA DELE O QINGJA;DUKE I LËSHUAR PËR PERJASHTA;POR,ODISEU O,
  DUKE U MBËSHTJELLË ME LESH DELË,AI SHPETOI DHE E LSHOOI T’LIRË;PORSE,HORRSE;OUH
  HYJNITË INATÇORË,MRIZAHORË;DENUAN PËR 20 VJETË MOSKTHIMI NË ATDHEUN O ATKREUN E
  ODISEUT,KODIDHEUT;TEK MËMXI PAS DY DECENJË,HY NGECRENJË,PËR KTHIM TEK FAMILJA E
  PRINDËT,TEK KANDILJA TEK SHNDRITET;PËR RIGJALLËJE,PËR PRIBALLJE;TRANDIVALË OUH,
  KATASTROFALË;POR,NË FUND TË FUNDIT,KE MUND E MUNDIT,TRIUMFI TRIUMFOI!.MANI,USA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.