Tolerancë! Ndaj kujt?

Të zinjtë e kombit
(kokëkrisurit)

Përse,përse na detyroni,
t’kthejmë kokën pas,
Zoti ju vraftë,
buka,uji i vendit tuaj,
frymën u’a marrtë.

Shani, e fyeni,
pa fije turpi,
këdo, kush u del para,
zemra ju plastë,
e ju huptë fara.

REAGIM!

…derisa tek ne, lejojmë të përdoret fjala”tolerancë”…!???
Tolerancë! Ndaj kujt?
Ndaj atyre që deformojnë të vërtetën,ndaj atyre që tradhtojnë,duke shkelur qëllimishtë mbi gjakun e derdhur, mbi vlerat tona kombëtare!?
Vlerat e historisë,të vërtetat e saja që ne trashigojmë dhe jo vetëm por edhe luftuam e luftojmë për ti mbajtur gjallë.
Psikopat të fshehur prapa “politikës e fesë”,njëllosin,përbuzin gjithcka që na përket neve dhe vetëm neve,shqipëtarëve.Dhe unë-ne, duhet ti durojmë… për hirë të tolerancës!
Unë jo, kurrë.
Parase të bëhemi gazi i botës! Duhet ti ndalojmë këta gjakëprishur,të shitur e të pabesë.
Të arrihet deri aty sa të njëllosen figurat më të ndritura kombëtare, duke filluar që nga Kryezoti Gjergj Kastrioti e deri tek,krye legjenda Adem Jashari!
-Jo,mjaft.
Shteti duhet të veproj.
Në të kundërten…!
Unë, Pal Islam Idrizi ndryshe do filloj të veproj, jo vetëm me fjalë.
S’ka birë nëne turku as shkau (bere bashke del hoxhe) që guxon e prek historinë e vendit tim.

Pal
Islam Idrizi 12.05.2020 Ingolstadt

Shperndaje ne
Updated: 22 Maj, 2020 — 07:42

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.