Djemtë e shqipes apo dëgjoni!

“Djemtë e shqipes apo dëgjoni,
u thërret nëna me gjysmë zëri…!
Shqipërinë mos ma dëmtoni”!
-Me keto fjale dhe jo vetem!

-Gjunjezohem para cilit do nga ju, duke ju lutur:
Te keni kujdes me veprimet e tuaja.”(jo) Protestues”.
Shqiperia dhe Shqipetaret mbi te gjitha.
Mos bini pre e politikes ditore.
Sot njera! E neser pala tjeter !?
Dhe ju,ju prap te njejtit do mbeteni.
Po nuk i’u perveshe punes!???
Nuk do nxjerresh asgje ne drite nga keto veprime.
Pastaj,kush e di se kush fshihet prapa gjithe kesaj?
Une jam shume dyshues!
Prandaj,si vellau vellaut…ju lutem shume per vet’permbajteje!

-“Kujto të parët,historinë!
Mos na turpëroni”!

-N’shekuj jetuam,
dhe u nderuam,
të parë ishim,
edhe kur luftuam,
në ballë Gjergjin,
kurrë nuk u turpëruam.

 

Pal
Islam Idrizi

Shperndaje ne
Updated: 24 Qershor, 2019 — 20:01

The Author

Islam Idrizi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.