LULEKUQJA KUQ E ZI DHE SINQERITETI

 

Tani hyri Nëntori dhe në Perëndim, Europën perëndimore, Amerikën e Veriut, Australi e Zelandë, dhe në vendet e NATOs përkujtohen ata që kanë humbur jetën në luftëra. Data e Ditës së Përkujtimit është 11 Nëndori. Për këtë qëllim vendoset që tani në jakat e xhaketës lulëkuqja. Kjo lulëkuqe shihet në vendet perëndimore e vënë nga shtetarët, politikanët, zyrtarët, mësuesit, nxënësit, studentët, gazetarët e TV, etj.

            Shqiptarët u hidhëruan shumë këtë fund Tetori ngase nuk filluan bisedimet për hapat për t’u bërë pjesë e Bashkimit Europian. Që shqiptarët të duan sinqerisht të jenë pjesë e Bashkimit Europian, Perëndimit e NATOs, dhe që shqiptarët të jenë të bashkë, nevojitet që sinqerisht të vendosin lulëkuqen në jakat e xhaketave tani, këtë muaj. Kjo do i shfaqte se i respektojnë dhe i mirënjohin ata perëndimorë që kanë humbur jetët në luftë, ushtarakë e civilë, për këtë Perëndim të dëshiruar që prej 30 vjetëve.

            Nëse dëshirohet Bashkimi Europian atëherë duhet treguar mbarë se respektohet Bashkimi Europian dhe përmendoret e tij. Populli shqiptar pret ta shohë shembullin udhëheqës të vendosjes së lulëkuqes në jakën e xhaketës së pari prej shtetarëve dhe politikanëve të tij.

            Për më shumë, lulëkuqja ka ngjyrat kuq e zi të flamurit kombëtar shqiptar dhe muaji Nëntor është muaji i festës kombëtare shqiptare, domethënë i lulekuqes në jakë të rrobave.

Saimir Lolja

Shperndaje ne
Updated: 7 Nëntor, 2019 — 13:23

The Author

Saimir Lolja

1 Comment

Add a Comment
 1. LULËKUQJA KUQ E ZI DHE SINQERITETI;VULËBUQJA BUQEVRI DHE INETEGRITETI,OUH,IDENTITETI;HEEEJ,
  SHQIPE SHQIPTARIA;SHKRIPE SHKRIPKA VRRIA;POPULLKOMBI NDËR MË I PARI;RROKULL GLOBI,NDËR MË I
  MABRI;HEROJË MË HERIOIZMË;THERROJE MË THERROKRIZMË;LULE E GJAKUT;VULE E PRAGUT;NGA DERDHJA
  E GJAKUT,PËR LIRI O PAVRAËSI;MBARË KOMBËTARE,MBARË NDËRKOMBËTARE;OUUU,PRIRË NGA KRYLEGJENDA
  MBARË KOMBËTARE,MBARË SHQIPATRE;NGA SHTATË PALË TOKË,KA MBIRË LULAGJAKU OUUU LULEPRAGU,O,MU
  NË TROJET MBARË SHQIPTARE;TANI DUKE RINGRITUR,DUKE RILINDUR;MU NGA FLAMURIN KUQ E ZI;OUUUH,
  FLAMUR MBARË KOMBËTARË,MBARË SHQIPATRË;QË QE FYMZIMI I MBARË LULËKQES-VULËBUQËS;MBARË NDËR-
  KOMBËTARE,MBARË SHQIPTARE;QË MUAJI NËNTOR,ËSHTË SIMBOLI OUUU.IDEOLI;I TRIUMFIT,RIGUFIT;DUKE NA TRIUMFUAR,RIGUFUAR;LULEGJAKU OUH,VULËPRAGU;PËR LIRI,PAVARËSI,DEMOKRACI,RIBASHKIM,EDHE OU
  PËR RITRASHGIM;TË SHQIP SHQIPES MBARË KOMBËTARE,MBARË SHQIPATRE;EDHE,MBARË NDËRKOMBËTARE;OH
  PËR LIRI O PAVRËSI;TERË KOMBEVË DHE LOBEVË;MBARË BREZORE,OUUU,MBARË NJEREZORE;MBARË LOBEVË DHE MBARË KOMBEVEË,EDHE PËSONALE,EDHE MBARË IDEALË;TË PAVARËSISË TERË NJERËZIMIT,KATËR ANË
  TË RRUZULLIMIT;SI TË LINDJES,EDHE TË PERENDIMIT!!.SHUMË TË FALA,REFUGJAT LUFTË,I PËRZENË ME
  DHUNË NGA FASHIZMI,MË ANTI NJERËZORË;NDJEKJE GREJ MOLKOTËS;AHIII MORE;VDEKJE PREJ GOLGOTËS!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.